Nákupný košík:

Vyhľadávanie

rozšírené

Užívateľ:
Anketa

Aký ste mali deň?

Ukázať výsledky

Prevádzkovateľ

KARPEX BOHEMIA, s.r.o.
Dopravní 500, pouze sídlo společnosti
104 00 Praha 10

IČO: 25764411
DIČ: CZ25764411

Tel.: +420 604219980

Vo fakturácii internetových objednávok bude použitá česká sadzba DPH.

Vaše objednávky vybavujeme každý pracovný deň od 8:00 hod. do 14:00 hod.Novinky e-mailom

Zadajte svoj e-mail a budete informovaný o novinkách

AKTUALITY

11.08.2016

O albumoch a rámikoch

Samolepiace fotoalbumy Vám umožňujú uloženie akýchkoľvek rozmerov fotografií , a to i rôznych formátov v jednom fotoalbume . Jedná sa o veľmi obľúbený spôsob archivácie fotografií v čechách aj na slovensku . Spôsob uloženia fotografií : Podkladová stránka je opatrená samolepiacou vrstvou , na ktorú sa po odtiahnutí vrchnej celofánovej stránky umiestní fotografia , alebo iný obrázok určený k uloženiu vo fotoalbume požadovaným spôsobom . Po umiestnení fotografie sa opatrne vráti vrchná celofánová stránka späť tak , že prekryje fotografiu , ku ktorej priľne a zároveň sa prichytí k podkladovému papieru . Fotografie je možné aj po dlhšej dobe z albumu odlepiť a zmeniť umiestnenie . U týchto fotoalbumov je nutné si skontrolovať rozmer stránky , tak aby tento korešpondoval s predpokladanou veľkosťou fotiek , alebo obrázkov , ktoré chcete do albumu vkladať . Spôsoby väzby sú najčastejšie špirála , ale v ponuke máme aj samolepiace fotoalbumy so šitú väzbou , na kovových krúžkoch , alebo tzv postbound ( jedná sa o skrutkovanú väzbu ) .

Klasické fotoalbumy na rožky a podlepky sú veľmi obľúbené, najmä pre významné udalosti ako je svadba , alebo narodenie dieťaťa . Fotoalbumy v klasickom , fotorožkovom prevedení sú vhodné ako pre svadobné fotografie , detské fotografie a obrázky , vytváranie scrapbook - ov , tak aj v neutrálnom prevedení od najlacnejších až po veľmi drahé luxusné prevedenie v pravej koži , alebo z iných ušľachtilých materiálov . Spôsob uloženia fotografií : Podkladová stránka je z papiera o vysokej gramáži . U najkvalitnejších fotoalbumov sa nezriedka používa kvalitný ručný papier . U klasických fotoalbumov na rožky z našej ponuky sa vždy ! používa na preklad jednotlivých stránok pavučinový papier . Ten slúži k ochrane fotografií pred zlepením z protiľahlých stránok a samozrejme k ochrane pred prachom a poškriabaním povrchu fotografií pri prezeraní Vášho fotoalbumu. Do fotoalbumu sa fotografie umiestňujú za pomoci fotorožkov , podlepiek , lepidiel . Najjednoduchšia a najčistejšia práca je s podlepkami a rožkami , ktoré tiež nájdete v ponuke našich webshopov . Fotorožky sú samolepiace a priehľadné . Umiestňujú sa na rohy fotografie a následne sa vlepí na požadovanú pozíciu . Ďalšou alternatívou sú Podlepky . Jedná sa o štítky obojstranne samolepiace , ktoré si nalepíte na zadnú stranu fotografie a túto následne vlepíte na stránku do fotoalbumu . Použitia lepidla sa nijako nelíši od použitia klasických papierenských lepidiel , s tým rozdielom , že fotografická lepidla je možné odlepiť a prelepiť na iné miesto v albume ( poznáte z vlepované reklamy v časopisoch , kde lepidlo vytvorí rôsolovitou hmotu s ktorou sa môže aj naďalej pracovať ) .

Zastrkávacie fotoalbumy , sú najrozšírenejšou formou uloženia fotografií . Jedná sa o úplne plastové prevedenie , kde je na stránku fotoalbumu použitá nosná fólia ( spravidla biela , alebo čierna ) a krycia fólia z polypropylénu . Medzi tieto sa vkladajú fotografie v daných rozmeroch ktoré sú uvedené pri jednotlivých fotoalbumov . Ďalším variantom je fotoalbum s papierovými podkladovými stránkami a krycou polypropylénovou fóliou . Tieto fotoalbumy sú spravidla opatrené miestom pre popisky a to buď pri chrbte väzby ( označené ako miesto pre popisky ) , alebo medzi fotografiami , kde sa používajú kartičky na popisky , ktoré sú vždy súčasťou balenia fotoalbumu . Tieto sa umiestňujú do miesta k tomu presne vymedzenému v strede stránky . Spôsob uloženia fotografií : veľmi jednoduchým spôsobom vložíte fotografiu medzi podkladovú a kryciu vrstvu jednotlivých stránok fotoalbumu . Ak je fotoalbum opatrený popisom uproostred , môžete nadpísať kartičku a túto umiestniť na určené miesto stránky fotoalbumu

Flip up albumy - jedná sa o najstarší typfotoalb, ktorý sa v dnešnej dobe ponúka už iba minimálne. Uvedené albumy majú plastové kapsy s prekladovým papierom nalepené pod sebou a vo fotoalbume sa listuje preklápaním jednotlivých stránok.

Existujú rôzne spôsoby archivácie fotografií vo fotoalbumoch a bezpočetne veľa variantov na vykonanie rôznych týchto uchytení. Ak sa v našej ponuke objavia fotoalbumy, alebo fotoalbumy u ktorých Vám nebude jasný princíp a spôsob, akým sa použijú budeme radi za prípadné otázky cez kontakty uvedené na stránkach. Radi Vám zodpovieme Vaše otázky a zlepšíme informácie u jednotlivých produktoch.

Fotorámiky a Euroclipy

Sme tradičným a hrdým výrobcom drevených fotorámikov a patríme k jedným z najväčších distribútorov Euroclip ako tradičných zo skla, tak iplastových, ktoré sú v rámci platných právnych noriem určené alternativne na použitie vo verejných priestoroch a miestach, kde by mohlo dôjsť k rozbitiu krycieho skla a následnému ohrozeniu zdravia ľudí.

Drevené fotorámčeky - sú tradičným dekoračným prvkom do každého interiéru, dodajú fotografiám ten správny výraz a umocní vnem z prezentovaného. Ponúkame bezpočet farebných variantov, ako v tradičných drevených lazúrových odtieňoch, tak aj v pastelových farbách a dnes v stále populárnejšej čiernobielej úprave. Na našich stránkach www.fotoramy-clipy.sk nájdete typické fotografické formáty, ale radi Vám vyrobíme aj atypické formáty na mieru. Rámčeky sú opatrené zadnou MDF doskou (do formátu A4, s opierkou na postavenie na stôl), so závesnými komponentami na zavesenie na stenu. Ďalej potom krycím sklom a v niektorých prípadoch aj paspartou (tú je možnéobjednat aj samostatne http://www.fotoramy-clipy.sk/pasparty/ ...

Strieborné fotorámčeky - jedná sa o kvalitné kovové rámčeky na stôl, v niektorých ponukách sa označujú ako "table frames - stolný rámčeky" V našej ponuke nájdete rámčeky, ktoré sa hodia na svadobné fotografie, či do moderných interiérov. Jedná sa o kovové prevedenie samotného rámčeka, samozrejme je opatrený krycím sklom a zadná doska so stojanom je spravidla potiahnutá zamatom.

EUROKLIP - alebo Euroclip, prípadne sklenené alebo plastové clip rámčeky sú ekonomicky najvýhodnejším prezentačným variantom. Jedná sa v podstate o krycie sklo prichytené k podkladovej MDF doske kovovými sponkami. Jednoduchá inštalácia a priaznivá cena predurčujú tieto produkty k širokému využitiu. Pri plastových clip je sklo nahradené kvalitnou plastovou doskou (pôsobí čiastočne antireflexne).


najnovšie 5 | všetky | späť na úvod