Fotoalbumy a fotorámiky
05.11.2017
Fotoalbumy a fotorámiky

Pozrime sa aké vlastne sú.

Samolepiace fotoalbumy umožňujú uloženie akýchkoľvek rozmerov fotografií, a to aj rôznych formátov v jednom fotoalbume. Jedná sa o veľmi obľúbený spôsob archivácie fotiek.
Spôsob uloženia fotografií: Podkladová stránka je opatrená samolepiacou vrstvou, na ktorú sa po odtiahnutí vrchnej celofánovej stránky rozmiestnia fotografie, alebo iné obrázky určené k uloženiu vo fotoalbume požadovaným spôsobom. Po priložení fotky sa opatrne vráti vrchná, krycia fólia späť tak, že prekryje fotografiu, ku ktorej priľne a zároveň sa prichytí k podkladovému papieru. Fotografie je možné aj po dlhšej dobe z albumu odlepiť a zmeniť umiestnenie. U týchto fotoalbumov je nutné si skontrolovať rozmer stránky, tak aby tento korešpondoval s predpokladanou veľkosťou fotiek, alebo obrázkov, ktoré chcete do albumu vkladať. Spôsoby väzby sú najčastejšie špirála, ale v ponuke máme aj samolepiace fotoalbumy so šitú väzbou, na kovových krúžkoch, alebo tzv. postbound (jedná sa o skrutkovanú väzbu).

Klasické fotoalbumy na fotorožkypodlepky sú veľmi obľúbené najmä pre významné udalosti ako je svadba, alebo narodenie dieťaťa. Fotoalbumy v klasickom, fotorožkovom prevedení sú vhodné ako pre svadobné fotografie, detské fotografie a obrázky, vytváranie scrapbook-ov, tak aj v neutrálnom prevedení od najlacnejších až po veľmi drahé luxusné prevedenie v pravej koži alebo z iných ušľachtilých materiálov.
Spôsob uloženia fotografií: Podkladová stránka je z papiera o vysokej gramáži (typicky 240gsm). U najkvalitnejších fotoalbumov sa nezriedka používa kvalitný ručný papier. Pri klasických fotoalbumoch na rožky z našej ponuky sa vždy! používa na preklad jednotlivých stránok pavučinový papier. Ten slúži na ochranu fotografií pred zlepením z protiľahlých stránok a samozrejme k ochrane pred prachom a poškriabaním povrchu fotografií pri prezeraní Vášho fotoalbumu. Do albumu sa fotografie umiestňujú za pomoci fotorožkov, podlepiek, lepidiel. Najjednoduchšia práca je s podlepkami a rožkami, ktoré tiež nájdete v ponuke našich webshopov. Fotorožky sú samolepiace a priehľadné. Umiestňujú sa na rohy fotografie, ktorá sa následne sa vlepí na požadovanú pozíciu. Ďalšou alternatívou sú podlepky. Jedná sa o štvorčeky obojstrannej lepiacej pásky, ktoré si nalepíte na zadnú stranu fotografie a túto následne vlepíte na stránku do albumu. Použitie lepidla sa nijako nelíši od použitia klasických papierenských lepidiel, s tým rozdielom, že fotografické lepidlá je možné odlepiť a prelepiť na iné miesto v albume (poznáte z vlepovanej reklamy v časopisoch, kde lepidlo vytvorí rôsolovitú hmotu s ktorou sa môže aj naďalej pracovať).

Zastrkávacie fotoalbumy, sú najrozšírenejšou formou uloženia a archivácie fotografií. Jedná sa o plne plastové vyhotovenie, kde je na stránku fotoalbumy použitá nosná fólia (spravidla biela, alebo čierna) a krycej fólie z polypropylénu. Medzi tieto sa vkladajú fotografie v daných rozmeroch ktoré sú uvedené pri jednotlivých fotoalbumoch. Ďaľšou z variant je fotoalbum s papierovými podkladovými stránkami a krycej polypropylénovej fólie. Tieto albumy majú väčšinou miesto pre popisky a to buď pri chrbáte väzby (označené ako miesto pre popisky), alebo medzi fotografiami, kde sa používajú kartičky na popisky, ktoré sú vždy súčasťou balenia fotoalbumu. Tieto sa umiestňujú do miesta k tomu presne vymedzenému, typicky medzi fotkami.
Spôsob uloženia fotografií: veľmi jednoduchým spôsobom vložíte fotografiu medzi podkladovú a kryciu vrstvu jednotlivých stránok albumu. Ak má fotoalbum popisky uprostred, môžete nadpísať kartičku a túto umiestniť na určené miesto stránky fotoalbumu.

Flip up albumy - jedná sa o najstarší typ fotoalbumov, ktorý sa v dnešnej dobe ponúka už len minimálne. Uvedené albumy majú plastové vrecká s prekladovým papierikom nalepené pod sebou a vo fotoalbume sa listuje preklápaním jednotlivých stránok.

Existujú rôzne spôsoby archivácie fotografií vo fotoalbumoch a bezpočet variant rôznych prevedení. Ak v našej ponuke nájdete fotoalbum, u ktorého Vám nebude jasný princíp a spôsob, akým sa používajú, budeme radi za prípadné otázky cez kontakty uvedené na stránkach. Radi Vám zodpovieme Vaše dotazy a vylepšíme informácie u jednotlivých produktov.

Fotorámiky a Euroclipy

Patríme k jedným z najväčších distribútorov drevených fotorámikov a clip-fix rámikov v ČR a SR. Euroclipy máme v ponuke tradičné sklenené, tak i plastové, ktoré sú v rámci platných právnych a hygienických noriem určené na použitie vo verejných priestoroch a miestach, kde by mohlo dôjsť k rozbitiu krycieho skla a následnému ohrozeniu zdravia ľudí. Hlevne školy, škôlky, úrady atd.

Drevené fotorámiky - sú tradičným dekoračným prvkom do každého interiéru, dodajú fotkám ten správny výraz a zkrášlia domácnosť či kanceláriu. Ponúkame bezpočet farebných variant, v tradičných drevených lazúrových odtieňoch,  aj v pastelových farbách a dnes stále populárnejšej čiernobielej úprave. V našich eshopoch nájdete typické fotografické formáty, ale ale aj neštandardné, alebo štvocové formáty. Rámiky sú osadené zadnou MDF doskou (do formátu A4, s opierkou na postavenie na stôl), so závesnými komponentami na zavesenie na stenu. Ďalej potom krycím sklom a v niektorých prípadoch aj paspartou. Tú je možné objednat aj samostatne.

Strieborné fotorámiky - jedná sa o kvalitné kovové fotorámiky na stôl, na poličku. V niektorých ponukách sa označujú ako "table frames - stolné rámiky" V našej ponuke nájdete rámčeky, ktoré sa hodia na svadobné fotografie, či do moderných interiérov. Jedná sa o kovové vyhotovenie samotného rámika, samozrejme je opatrený krycím sklom a zadnou doskou so stojančekom. U menších rámikov do 15x21 býva potiahnutá zamatom.

EUROKLIP - alebo Euroclip, prípadne sklenené, plastové alebo antireflexné clip rámčeky sú ekonomicky najvýhodnejšia prezentačná varianta. Ide v podstate o krycie sklo prichytené k podkladovej MDF doske kovovými sponkami. Jednoduchá inštalácia a priaznivá cena predurčujú tieto produkty k širokému využitiu. U plastových CLIP rámikov je sklo nahradené kvalitnou plastovou doskou (pôsobí čiastočne antireflexná).